Stylizacje z białymi trampkami. Poznaj sprawdzone stylizacje do pracy i na co dzień.

Białe trampki to jeden z najbardziej popularnych rodzajów obuwia, który gości niemal w każdej szafce na buty. Trudno się dziwić, są one nie tylko wygodne, ale także idealnie pasują do różnych stylizacji. Trampki w kolorze białym są na tyle uniwersalne, że zawsze okazują się trafnym wyborem w sytuacji, gdy nie wiemy, na jakie obuwie się zdecydować. Z czym je nosić, by dobrze wyglądać zarówno w pracy, jak i na co dzień?

Trampki do stylizacji eleganckich i sportowych

Jeszcze do niedawna, białe obuwie było odbierane za kiepskiej jakości, co wiązało się z przekonaniem o ich białym, niepraktycznym kolorze. Każdorazowe wyjście w jasnych butach w deszczową pogodę, chodzenie w nich po piasku czy błocie potrafi szybko je zabrudzić, stąd przez długi czas dominowało przekonanie, że nie są one najlepszym wyborem w sklepie obuwniczym. Z biegiem lat podejście to się zmieniło. Wystarczyło przejrzeć stylizacje znanych stylistek i celebrytek, by odkryć białe trampki na nowo. Pasują bowiem zarówno do eleganckich stylizacji, w zestawieniu ze spódniczkami czy spodniami na kant, jak i do sportowych zestawów z dresami czy legginsami.

Zestaw do biura – marynarka, koszula i białe trampki

Jeśli pracujesz w biurze i obowiązuje Cię firmowy dress code, niewykluczone, że będziesz musiała dostosować się do panujących zasad. Warto sprawdzić, czego dokładnie ten dress code dotyczy. Zwykle chodzi o zachowanie standardów związanych z ubiorem od pasa w górę. Tym bardziej, jeśli spotkania z kontrahentami odbywają się głównie poprzez konferencje online, na których widać Cię od łokci aż po czubek głowy.

Chcąc wyglądać elegancko, a zarazem czuć komfortowo, do swojej stylizacji do biura, śmiało możesz ubrać białe trampki. Szczególnie w zestawieniu z białą koszulą i marynarką w jednolitym kolorze lub w kratę będziesz prezentować się z klasą, a jednocześnie nie będziesz czuła się sztywno. Ciekawym pomysłem jest także ubranie trampek do damskiego garnituru w wersji oversize lub dopasowanego do sylwetki. Swoboda i luz w stylizacjach do biura jest o tyle kluczowy, że Twój dyskomfort spowodowany źle dobranym ubiorem może się przełożyć także na kontakt z innymi członkami w zespole, a w efekcie na wyniki pracy. Dobrze jest zatem podejść do tematu stroju do pracy na luzie, a jednocześnie czuć się modnie i wygodnie.

Najgorętszy zestaw – sukienka i trampki

Zwiewna sukienka i białe trampki to od lat połączenie idealne. Pokochało już wiele kobiet na świecie. Białe buty są ponadczasowe, a ubierając je do czerwonej, czarnej, białej czy nawet kolorowej, wzorzystej sukienki, całość będzie prezentować się fantastycznie. Co więcej, będą pasować do ołówkowej sukienki, a także takiej w wersji maxi po same kostki. Planując jakiekolwiek wyjście czy wyjazd, warto pamiętać o niezastąpionych białych trampkach, bo te zawsze uratują Twoją stylizację.

Wbrew powszechnie panującym przekonaniom sprzed kilku lat, białe trampki są nie tylko łatwe w utrzymaniu czystości, ale też niezwykle praktyczne. Jeśli pasują do każdej stylizacji, zarówno na ważniejsze wyjście, jak i na zwyczajny spacer i zakupy, a jeszcze ich nie masz, koniecznie rozważ zakup białych trampek na ten sezon.