Jak materace SleepMed mogą pomóc z bólem i napięciem mięśni?

Materac ma zapewniać nam wysoki komfort i wygodę, a nie być przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości. Dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo dopasować do siebie nowy model. Możemy dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb – jeśli zmagamy się z bólem i napięciem mięśni, materac SleepMed nam w tym pomoże!

Źle dobrany materac a nieprzyjemne dolegliwości

To, na jakim podłożu śpimy, ma istotne znaczenie nie tylko dla zapewnienia optymalnego poziomu komfortu, ale i dla zapobiegnięcia nieprzyjemnych dolegliwości. Z tego względu należy dopilnować, aby wybrać materac zgodnie z naszymi preferencjami i potrzebami. Kluczowym aspektem będzie stopień twardości podłoża. Jeśli jest zbyt miękki, może wywołać silne napięcie mięśni oraz nieprzyjemne uczucie zapadania się. Na skutek tego rano obudzimy się niewyspani i obolali. Powierzchnia o zbyt wysokim poziomie twardości prowadzi za to do drętwienia kończyn. Wywołuje ponadto ból kręgosłupa, szczególnie w jego odcinku lędźwiowym. Oprócz tego utrudnia znalezienie wygodnej pozycji snu. Aby tego uniknąć, należy dobrać stopień twardości odpowiedni do tego, ile ważymy. Ci, których waga nie przekracza 60 kilogramów, będą zadowoleni z materaca miękkiego. Jeśli ważymy więcej niż 60, ale mniej niż 80 kilo, wybierzmy model średniomiękki. W przypadku, w którym nasza waga waha się między 80 a 100 kilogramami, postawmy na powierzchnię o średnim stopniu twardości. Dla tych, którzy ważą ponad 100 kilo, zalecane są materace twarde.

Z czasem może się jednak okazać, że schudniemy lub przybierzemy na wadze. Nie oznacza to, że musimy inwestować w nowy model albo zgadzać się na sen na niekomfortowym podłożu. Możemy skorzystać z opcji regulacji twardości, jaką oferują materace SleepMed. W produktach z serii Standard i Hybrid pozwala na to ruchoma warstwa pianki termoelastycznej VitaRest®. Aby uzyskać podłoże o zupełnie innych właściwościach, wystarczy po prostu rozpiąć pokrowiec i przełożyć ją na drugą stronę. W przypadku kolekcji Plus i Hybrid Plus posłużono się odpinanym topem wykonanym z pianki termoelastycznej. Można go bardzo łatwo przepiąć według uznania. Świetnie sprawdzi się również jako osobny materac nawierzchniowy, który podniesie komfort niewygodnej sofy. W materacach SleepMed dodatkową możliwość dostosowania podłoża według indywidualnych preferencji zapewnia pianka wysokoelastyczna VPPHR. Wynika to z tego, że we wkładzie zastosowano jej dwie warstwy o różnym stopniu twardości.

Właściwości ortopedyczne

Ból i napięcie mięśni możemy odczuwać z wielu różnych powodów. Przyczyną mogą być na przykład różne schorzenia bądź nieodpowiednia postawa. Aby złagodzić ich negatywne oddziaływanie, warto zaopatrzyć się w materac o właściwościach ortopedycznych. Dzięki niemu możemy w znacznym stopniu zredukować ból karku oraz pleców. Wyjątkowe działanie modelu ponadto zapobiega pojawieniu się i pogłębianiu dysfunkcji kręgosłupa. Oznacza to, że nie będziemy musieli obawiać się tego, że nieprzyjemne dolegliwości przeszkodzą nam w uzyskaniu komfortowego, jakościowego wypoczynku. Będziemy mogli skutecznie o nich zapomnieć i po prostu cieszyć się wysokim poziomem komfortu. Modele SleepMed gwarantują ponadto bardzo dobre właściwości przeciwodleżynowe. Oferują skuteczne dotlenienie tkanek i swobodny przepływ krwi. Dzięki temu redukują ryzyko powstawania odleżyn, które mogłyby stać się źródłem silnego bólu.

 

 

Pianka termoelastyczna

Pianka termoelastyczna to komponent, który niezwykle skutecznie rozprawi się z nadmiernym napięciem mięśni i dyskomfortem. W materacach SleepMed możemy zetknąć się z trzema różnymi rodzajami pianki – VitaRest®, Celsius-Waterlily® i Visco Bio. Wyróżniają się one technologią termoelastyczną, która odpowiada za idealne dopasowanie podłoża do naszych naturalnych krzywizn. Pianka modeluje się zgodnie z kształtem naszej sylwetki pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Niezwykle dobrze reaguje na zmieniające się czynniki. Zapewnia solidne podparcie kręgosłupa bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmujemy. Między ciałem a materacem nie ma wolnej przestrzeni, dzięki czemu kończyny mogą zostać odciążone. Sprzyja to skutecznemu rozluźnieniu mięśni, ponieważ znika z nich napięcie, które nagromadziło się tam przez cały dzień. Ciało może się w pełni odprężyć, co pozwala też uzyskać regenerację organizmu. Ze względu na to możemy być pewni, że rano obudzimy się wypoczęci i pełni energii. Pianka niweluje ból i dyskomfort, a do tego zapewnia przyjemne uczucie otulenia, dzięki któremu jeszcze łatwiej możemy się zrelaksować.

Sprężyny typu Multi

Wypełnienie materacy SleepMed składa się z komponentów o najwyższej jakości, które gwarantują jakościowy i komfortowy wypoczynek. W materacach hybrydowych, oprócz warstwy pianki, zastosowano również innowacyjne sprężyny typu Multi. Cechują się one specjalnym designem, który sprawia, że powierzchnia idealnie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała. To pozwala na optymalne podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Zapewnienie solidnego podłoża przyczynia się do tego, że mięśnie mogą się rozluźnić i pozbyć się nagromadzonego w nich napięcia. Sprężyny typu Multi charakteryzują się drobną budową i małą średnicą. Dlatego na powierzchni materaca wykorzystuje się ich sporą ilość. Może to być nawet od 500 do 1000 sprężyn. Każda z nich jest umieszczona w osobnej kieszonce i pracuje niezależnie. Dzięki temu korzystanie z materaca jest bardzo komfortowe i ciche. Zagwarantowane jest tu dwa razy więcej punktów podparcia niż w przypadku standardowych sprężyn kieszeniowych. Sprzyja to uzyskaniu znakomitej elastyczności punktowej, która odpowiada za poziom sprężystości materaca. Co więcej, wkład został podzielony na 7 stref komfortu, dzięki czemu każda z kluczowych części ciała ma zapewnione odpowiednie wsparcie. Niweluje to ryzyko dyskomfortu.

Ból i napięcie mięśni to nic przyjemnego. Dyskomfort powoduje, że nie jesteśmy w stanie w pełni się zrelaksować. Aby temu zapobiec, należy zainwestować w materac, który będzie do nas odpowiednio dostosowany. Właściwości modeli SleepMed sprawią ponadto, że będziemy mogli pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

W jakich przypadkach materac ulega szybkiemu zużyciu?

W jakich przypadkach materac ulega szybkiemu zużyciu?

Preferencje odnośnie wygody a faktyczne wymagania: jak je pogodzić, wybierając materac SleepMed?

Preferencje odnośnie wygody a faktyczne wymagania: jak je pogodzić, wybierając materac SleepMed?

Wybór materaca SleepMed dla pary: co uwzględnić w pierwszej kolejności?

Wybór materaca SleepMed dla pary: co uwzględnić w pierwszej kolejności?

Dlaczego warto zainwestować w ochraniacz na materac SleepMed?

Dlaczego warto zainwestować w ochraniacz na materac SleepMed?

Materace SleepMed o rozmiarze 200×200 – najwyższy poziom komfortu

Materace SleepMed o rozmiarze 200×200 – najwyższy poziom komfortu

10 korzyści ze stosowania ochraniacza na materac

10 korzyści ze stosowania ochraniacza na materac