Materace SleepMed o rozmiarze 200×200 – najwyższy poziom komfortu

Należy wybrać materac o takim rozmiarze, który zagwarantuje nam pełną swobodę ruchów i możliwość znalezienia wygodnej pozycji snu. Jeśli zależy nam na najwyższej wygodzie, postawmy na model o wielkości 200×200, czyli największy dostępny materac SleepMed. Dla kogo się sprawdzi? Zobacz!

Dla kogo materac o rozmiarze 200×200?

Materac 200×200 to największy model dwuosobowy dostępny w ofercie SleepMed. Z tego względu zapewnia najlepszą swobodę ruchów oraz wysoki poziom komfortu. Będzie to świetna opcja dla par – dzięki dużej powierzchni nie będziemy musieli obawiać się, że którejś ze stron będzie niewygodnie. Każdy będzie mógł bez problemu znaleźć wygodną pozycję snu. Docenią to szczególnie osoby o postawnej sylwetce. Ze względu na duży rozmiar modelu, będzie to produkt odpowiedni do dużych, przestronnych sypialni. Raczej nie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, gdzie mógłby nadmiernie przytłoczyć przestrzeń i utrudnić swobodne poruszanie się. Będzie wspaniale współgrał z wnętrzami utrzymanymi w luksusowym, eleganckim stylu. Tak duży materac wymaga łóżka tapicerowanego lub kontynentalnego, które zapewni mu solidne podparcie i stabilną konstrukcję.

Jaka twardość materaca o rozmiarze 200×200?

Rozmiar materaca 200×200 przyczynia się do zwiększenia poziomu zapewnianego przez niego komfortu. Jeśli jednak chcemy mieć zupełną pewność, że skutecznie wypoczniemy, powinniśmy zwrócić uwagę też na inne właściwości modelu. Kluczowy będzie jego stopień twardości. Dla osób, których waga nie przekracza 60 kilogramów, zalecane są materace miękkie. Ci, którzy ważą między 60 a 80 kilo, niech postawią na średniomiękkie podłoże. Jeśli ważymy więcej niż 80, ale mniej niż 100 kilogramów, usatysfakcjonują nas modele średniotwarde. Dla tych, którzy ważą ponad 100 kilo, sprawdzą się materace o najwyższym stopniu twardości.

Jeśli z czasem okaże się, że nasze potrzeby co do stopnia twardości się zmieniły, możemy skorzystać z opcji regulacji twardości. Pozwala ona na dopasowanie podłoża pod kątem indywidualnych preferencji. Modele SleepMed oferują 4 lub nawet 6 różnych twardości w jednym produkcie. W materacach z serii Standard i Hybrid odpowiada za to ruchoma warstwa pianki termoelastycznej VitaRest®. Aby zmienić właściwości podłoża, należy rozpiąć pokrowiec i przełożyć ją na drugą stronę. Kolekcja Plus i Hybrid wyposaża modele w odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej. Można go bardzo łatwo przepiąć wedle uznania. Świetnie sprawdzi się również jako osobny materac nawierzchniowy. W zależności od tego, jak ułożymy poszczególne warstwy, możemy uzyskać powierzchnię o wysokim poziomie sprężystości lub taką, która zapewnia solidne i bezpieczne podparcie kręgosłupa.

Jaki materac SleepMed dla pary?

Materac o rozmiarze 200×200 to idealny wybór dla pary, ponieważ zapewnia bardzo dużą przestrzeń i wysoki poziom komfortu. Jaki model o tej wielkości będzie odpowiedni? Osoby, które dzielą łóżko z partnerem, powinny zastanowić się nad wyborem materaca hybrydowego. To innowacyjny produkt, który łączy w sobie właściwości dwóch typów wypełnienia – sprężynowego i piankowego. To sprawia, że zyskuje uniwersalne, wszechstronne działanie. Z tego względu sprawdzi się nawet u tych par, które mają różne preferencje co do podłoża snu. W modelach hybrydowych stosuje się też inne warstwy, na przykład z lateksu lub sizalu. Część lateksowa może odpowiadać za nadanie właściwości antyalergicznych. Sizal z kolei wpływa na stopień twardości i trwałość materaca. Wykorzystanie dużej ilości warstw powoduje, że cała konstrukcja zazwyczaj wyróżnia się większą wysokością. Ułatwia to proces wstawania z łóżka.

Model hybrydowy, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę, to SleepMed Hybrid Supreme Plus. Materac jest bardzo wysoki, bo mierzy aż 29 centymetrów. W jego wkładzie zastosowano innowacyjne sprężyny typu Multi oraz 3 rodzaje pianek – innowacyjna Flexifoam, wysokoelastyczna VPPHR i termoelastyczna Celsius® – Waterlily®. Sprężyny zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby odpowiadać anatomicznej budowie naszego ciała. Wyróżniają się drobną budową i małą średnicą, dzięki czemu w modelach można wykorzystać ich nawet od 500 do 1000. Każda ze sprężyn jest umieszczona w osobnej kieszonce, co gwarantuje cichą i komfortową pracę materaca. Możemy tu liczyć na dwa razy więcej punktów podparcia niż w przypadku standardowych sprężyn kieszeniowych. Sprzyja to uzyskaniu znakomitej elastyczności punktowej, która jest bardzo ważna w przypadku par. Odpowiada za stopień sprężystości materaca, a także sprawia, że model ugina się jedynie w tym miejscu, gdzie wywierany jest na niego nacisk. Dzięki temu, nawet jeśli nasz partner podnosi się lub zmienia pozycję snu, nie musimy obawiać się przeniesienia drgań czy nieprzyjemnego efektu falowania. Podłoże, pod którym leżymy, pozostaje nienaruszone, a my możemy spać spokojnie. Powierzchnia materaca podpiera ciało punktowo. Zastosowanie pianki termoelastycznej powoduje za to, że każdy z użytkowników może liczyć na indywidualnie dopasowane podłoże. Wynika to z tego, że pianka reaguje na emitowane przez nas ciepło i na jego podstawie modeluje się zgodnie z kształtem naszej sylwetki. Powoduje to, że nawet jeśli nasz partner jest dużo cięższy, wciąż każdy może cieszyć się komfortowym i zdrowym wypoczynkiem.

Jeśli zależy nam na ekologicznych rozwiązań, możemy postawić na model hybrydowy SleepMed Natura Hybrid Plus. Szkodliwe związki chemiczne zastąpiono w nim organicznymi komponentami, które nie wywołują podrażnień i są bezpieczne dla alergików. Zastosowano w nim zarówno sprężyny typu Multi, jak i pianki naturalne. W HR Bio wykorzystano olejek sojowy, który nadał jej właściwości hipoalergicznych. Pianka cechuje się ponadto otwartokomórkową strukturą, która wpływa korzystnie na poziom higieny snu. Pianka NATURALIS® redukuje nacisk punktowy i chroni ciało przed zapadaniem. Pianka Visco Bio odpowiada za to za idealne dopasowanie podłoża do naszych naturalnych krzywizn.

Materac o rozmiarze 200×200 to gwarancja komfortu. Na takim podłożu bez problemu znajdziemy wygodną pozycję snu, a do tego będziemy mogli cieszyć się pełną swobodą ruchów. Taki model szczególnie sprawdzi się u par, które mogą pochwalić się przestronną, luksusową sypialnią.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed Hybrid Supreme Plus, SleepMed Natura Hybrid Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

W jakich przypadkach materac ulega szybkiemu zużyciu?

W jakich przypadkach materac ulega szybkiemu zużyciu?

Preferencje odnośnie wygody a faktyczne wymagania: jak je pogodzić, wybierając materac SleepMed?

Preferencje odnośnie wygody a faktyczne wymagania: jak je pogodzić, wybierając materac SleepMed?

Wybór materaca SleepMed dla pary: co uwzględnić w pierwszej kolejności?

Wybór materaca SleepMed dla pary: co uwzględnić w pierwszej kolejności?

Jak materace SleepMed mogą pomóc z bólem i napięciem mięśni?

Jak materace SleepMed mogą pomóc z bólem i napięciem mięśni?

Dlaczego warto zainwestować w ochraniacz na materac SleepMed?

Dlaczego warto zainwestować w ochraniacz na materac SleepMed?

10 korzyści ze stosowania ochraniacza na materac

10 korzyści ze stosowania ochraniacza na materac