Do czego nosić damski zegarek z diamentami, brylantami lub ozdobną bransoletą?

Kochasz biżuterię, zwłaszcza tę luksusową, zdobioną szlachetnymi kamieniami? Zastanawiasz się czy nie będzie się z nią gryzł zegarek z diamentami, wysadzany brylantami lub z biżuteryjną bransoletą? Podpowiadamy jak dobrać model damskiego zegarka do biżuterii, z czym go nosić, by nie przesadzić, czy pasuje tylko do wieczorowych stylizacji oraz gdzie kończy się oryginalność, a zaczyna przesada! Sprawdź!

Z czym łączyć zegarek z diamentami?

Diamentowe zdobienia najczęściej można spotkać w obrębie tarczy zegarka np. w postaci indeksów. Ich niepowtarzalny blask sprawia, że zegarek z diamentami to naprawdę wyjątkowa ozdoba kobiecego nadgarstka, i to na lata, ponieważ diamenty są kruszcem niezwykle trwałym. Taki czasomierz z powodzeniem może stanowić ozdobę samą w sobie, ale równie dobrze może być łączony z inną biżuterią. Ważne, by zachować umiar i ujednolicić styl ozdób. Jeśli decydujesz się na zegarek wysadzany diamentami, postaw na jedną bądź dwie delikatne bransoletki, które również mogą zawierać diamentowy akcent. Świetnie pasować będą tutaj gładkie bransoletki w formie cienkiej  minimalistycznej obręczy dopasowanej do koloru czy też materiału bransolety zegarka. Przesadą byłyby jednak przy takiej stylizacji kolczyki czy wisiorki.

Jak śpiewała Marilyn Monroe, „diamonds are a girl’s best friends”, dlaczego więc miałabyś rezygnować z nich na co dzień? Zegarki damskie z diamentami możesz nosić nie tylko od święta. Sprawdzą się także w biurowym dress codzie, ale i w stylizacjach mniej formalnych. Warto postawić wówczas na ubiór monochromatyczny, choć oczywiście wszystko zależy od tego, jak bogato zdobiony jest sam zegarek.

Zegarek z brylantami – na co dzień czy tylko na specjalne okazje?

Wśród kamieni szlachetnych na uwagę zasługują zwłaszcza brylanty. Są to oszlifowane – zgodnie z zasadami okrągłego szlifu brylantowego – diamenty. Nie każdy diament staje się brylantem, są więc dobrem rzadszym, bardziej drogocennym, a wysadzany nimi zegarek damski to jeden z najbardziej ekskluzywnych czasomierzy. Ten synonim luksusu i szyku najwyższej klasy wymaga jednak delikatnej oprawy, by nie przyćmić jego blasku, a jednocześnie zachować smak.

Będą pasować do nich wieczorowe kreacje utrzymane w jednolitych, nawet bardzo żywych, kolorach. Tak samo przedstawia się sytuacja w przypadku codziennych stylizacji. Diamentowe zegarki sprawdzą się tym bardziej, że brylanty mogą przyjąć postać bardzo delikatnej ozdoby w postaci minimalistycznych akcentów na cyferblacie zegarka. Przy tak łagodnym designie, możesz pozwolić sobie również na dodatkową biżuterię, grającą drugie skrzypce. Ważne, by była utrzymana w tym samym stylu – pasowała do zegarka pod względem tworzywa czy też korespondowała z nim kolorystycznie.

Do czego pasuje zegarek z ozdobną bransoletą?

Bransoletki w zegarkach często mają bardzo biżuteryjny charakter. Przykładowo modele z bransoletą w postaci dużych ogniw mogą spokojnie pełnić rolę jedynej ozdoby, całkowicie zastępując biżuterię. Zegarki ze złotą bądź srebrną bransoletą możesz łączyć z bransoletkami wykonanymi z tych samych materiałów. Bardzo oryginalnym, choć kontrowersyjnym dla wielu kobiet, połączeniem jest zestawienie np. złotego zegarka ze srebrnymi bransoletkami.

Czy zdobne bransolety zegarków nadają się tylko do kreacji wieczorowej? Wcale nie. Możesz z powodzeniem nosić je na co dzień. Będą doskonałym ożywczym uzupełnieniem minimalistycznych stylizacji m.in. szmizjerki, topu i jeansów czy monochromatycznych strojów.

Artykuł partnera

Zobacz też

Srebrna biżuteria z akwamarynem – kamieniem marca

Srebrna biżuteria z akwamarynem – kamieniem marca