Ukryta moc herbat ziołowych, które warto pić

Coraz częściej i coraz chętniej sięgamy po naturalne sposoby leczenia, ale też naturalne produkty, które korzystnie wpływają na zdrowie i urodę. Prozdrowotne właściwości herbat ziołowych znane są już od bardzo dawna. Tym bardziej warto korzystać z sekretnej wiedzy przodków, którzy odkryli ich niezwykłą moc. Mając dziś do wyboru szeroką gamę ziół, poleca się pić konkretne rodzaje, które mogą przyczynić się do lepszego funkcjonowania organizmu człowieka – od poprawy ogólnego samopoczucia po uzyskanie lepszej kondycji skóry. Po jakie zioła warto więc sięgać?

Herbata z mięty na problemy żołądkowe

Uczucie ciężkości na żołądku, przejedzenie się czy nieprzyjemny ból brzucha to dolegliwości, z którymi miał do czynienia niemal każdy. W takich sytuacjach dobrze sięgnąć po herbatę z suszonej mięty, która szybko łagodzi problemy układu trawiennego. To jednak nie jedyne właściwości tej herbaty. Potrafi także zmniejszyć stany napięcia nerwowego, działając kojąco i wyciszająco po stresowej sytuacji. Mięta na dodatek posiada właściwości antybakteryjne i cudowny, aromatyczny zapach, dlatego bez zarzutów może być spożywana każdego dnia.

Napar z rumianku dobry na sen i na lśniące włosy

W przypadku rumianku, można zastosować go dwutorowo. Zarówno w postaci spożywania naparu, jak i przygotowywania płukanek, które mogą zdziałać cuda dla urody. Roślina ta posiada właściwości rozkurczowe, dlatego polecana jest szczególnie paniom w okresie menstruacji, aby złagodzić bóle brzucha. Ponadto rumianek wykazuje silne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Kojąco działa na samopoczucie, regulując poziom cukru we krwi, wyciszając organizm oraz ułatwiając zasypianie. Warto docenić także zewnętrzne działanie rumianku na rzecz urody. Chcąc zadbać o lepszą kondycję i wygląd włosów, warto zastosować płukanki do włosów. Dzięki nim włosy powinny stać się silniejsze oraz bardziej lśniące.

Melisa sposobem na wyciszenie

Melisie od dawna przypisuje się głównie właściwości uspokajające i odprężające. Po trudnym dniu w domu czy w pracy, ale też w stresującym okresie życia, to właśnie herbata z melisy jest najczęstszym wyborem osób, które szukają sposobu na wyciszenie i odprężenie. Jak się okazuje, posiada wiele innych, dobroczynnych cech. Poleca się ją pić w przypadkach zaparć lub problemów z żołądkiem i jelitami, a także w celu poprawy pracy układu krwionośnego, ponieważ skutecznie obniża ciśnienie krwi i redukuje cholesterol, co w efekcie może zapobiec wystąpieniu miażdżycy.

Szałwia dobrodziejstwem dla gardła

Napary z szałwii zyskały popularność dzięki właściwościom bakteriobójczym i przeciwzapalnym. Dlatego szczególnie polecane są osobom, które chcą wzmocnić swój organizm podczas infekcji, przeziębień i grypy. Szałwia działa łagodząco na gardło, a także dobroczynnie na górne drogi oddechowe, dając ukojenie podczas uporczywego bólu gardła oraz męczącego kaszlu.

To jedynie garść ziół spośród wielu, które pomagają wrócić do zdrowia oraz poczuć ulgę przy różnego rodzaju dolegliwościach. W przypadku chęci regularnego spożywania ziół, dobrze jest poznać ich właściwości, zalecenia picia, ale też ewentualne przeciwwskazania. Bowiem także i w tym przypadku, nadmiar bądź nieprawidłowe stosowanie naparów może bardziej zaszkodzić niż pomóc.