Co kupić dziecku na 4 urodziny?

Zbliżają się urodziny 4-latka, a Ty nadal nie wiesz co kupić? Nie oszukujmy się, ale wybierając się na przyjęcie urodzinowe córki lub synka siostry, kuzynki czy znajomych, zadanie dotyczące kupna prezentu zwykle pada na Ciebie. Pomożemy Ci w tym wyzwaniu. Na rynku jest naprawdę spory wybór zabawek dla dzieci w tym wieku, ale z uwagi na ich mnogość, łatwo zgubić się w ich gąszczu i trudno zdecydować, co najbardziej spodoba się młodemu człowiekowi. Cztery lata to już czas, kiedy dzieci potrafią doskonale komunikować się z dorosłymi, uczestniczyć w zabawach w grupie, a także kreować swój indywidualny świat, dzięki bogatej wyobraźni. Jakie więc prezenty warto rozważyć dla czterolatka? Co kupić dziecku na 4 urodziny?

Książka z niezwykłą opowieścią, która pobudzi wyobraźnię

Jak już wspomnieliśmy, czterolatek ma bardzo bujną wyobraźnię. Dlatego opowieść o latających talerzach, smoku, który mieszka w pokoju obok, czy o motorze, którym jechał dziś sam po ulicy, nie powinny być dla Ciebie zaskoczeniem. Cztery lata to okres, gdzie w relacjach opowiadanych przez dziecko, będą przeplatać się fakty z wyimaginowanymi zdarzeniami. Nic dziwnego, że historie opowiadane na dobranoc, czy te zawarte w książkach, cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony dziecka. Zatem jak już się domyślasz, nowa książka opisująca ciekawą przygodę będzie jednym z lepszych pomysłów na urodzinowy prezent dla czterolatka.

Akcesoria do malowania

W tym wieku dzieci mają już bardzo dobrze rozwinięte umiejętności plastyczne. Bez problemu narysują figury geometryczne, kształt słońca, chmurki czy auta. Z uwagi na dużą kreatywność, możliwe, że będą szukać większych powierzchni, na której będą mogli zaprezentować swoje artystyczne zdolności. Aby wspomóc ich rodziców i oszczędzić im stresu związanego z pomalowanymi ścianami czy oknami, warto zaopatrzyć malucha w akcesoria do malowania. Tablica na kredę, kolorowanki, mnóstwo nowych kartek, najlepiej w formacie minimum A3, paletka farbek czy komplet różnorodnych kredek i pisaków, to zestaw, o którym marzy każde dziecko.

Przytulanka, z którą łatwiej będzie zasypiać

Pluszowy miś lub znana postać z bajki to kolejny ciekawy pomysł na prezent dla czterolatka. Chłopcu  przykładowo może spodobać się maskotka z Psiego Patrolu. Z kolei dziewczynce pluszowa Kicia Kocia. Dziecko na pewno ma swojego ulubieńca, z którym chciałoby zasypiać każdej nocy. Warto dopytać jego rodziców, jaka bajka, jest aktualnie jego ulubioną lub który bohater z bajki jest tym, który jest jego idolem.

Kreatywne gry planszowe lub puzzle i układanki

Pomysłowym prezentem, który dodatkowo wpłynie rozwojowo na 4-letnie dziecko, będą także różnego rodzaju gry i układanki wymagające wysiłku intelektualnego. Mogą to być na przykład zabawy wymagające zapamiętywania obrazków, typu memo, które dodatkowo niosą ze sobą jakieś przesłanie i wartość. Mogą uczyć dobierania w pary pasujące do siebie przedmioty np. zwierzęta z ich przysmakami. Takie gry dodatkowo edukują dziecko i wzbudzają dalsze zainteresowanie tematem.

Stojąc przed wyborem prezentu urodzinowego dla czterolatka kieruj się przede wszystkim tym, co sprawia mu radość oraz jakimi postaciami z bajki jest zafascynowany. Wybierając podarunek ze znanym motywem, na pewno trafisz w gust młodej damy lub młodzieńca wywołując dziecięcą radość.