Samotność z wyboru, czyli dlaczego warto być singielką

Wiele kobiet bycie singielką uważa za porażkę, czując niepewność lub samotność i traktuje to jako powód do smutku – zupełnie niepotrzebnie. Z kolei inna część kobiet, status ten traktuje jako najlepszy czas, w którym może skupić się maksymalnie na sobie, własnych planach i marzeniach. Jeśli bycie singielką wprawia Cię w zakłopotanie, zmień nastawienie i dostrzeż mnogość zalet i możliwości, bowiem świat stoi przed Tobą otworem! Dowiedz się dlaczego warto być singielką!

Nie szukaj szczęścia na siłę

Przede wszystkim, jeśli aktualnie nie masz partnera, a wszystkie Twoje koleżanki są już w związku, wyzbądź się presji, która powodowałaby poczucie, że Ty także musisz sobie kogoś znaleźć. Oglądanie się na innych i ich potrzeby na pewno nie będzie dobrym doradcą w poszukiwaniu partnera. Jeśli poddasz się takiemu naciskowi również ze strony rodziny, która już chciałaby Cię widzieć w białej sukni i z gromadką dzieci, możesz być pewna, że nic dobrego z takiego związku nie będzie. Nie szukaj szczęścia na siłę. Ono znajdzie Cię samo, w odpowiednim czasie, tylko nie zamykaj się na nowe znajomości i miej szeroko otwarte oczy.

Poczuj wolność

Nie mając partnera korzystaj z czasu, jaki masz dla siebie. Możesz realizować swoje cele i pragnienia według własnego harmonogramu. Nie musisz bowiem w planach tych uwzględniać potrzeb drugiej osoby, tłumaczyć się, gdzie wychodzisz i po co, a tym bardziej rezygnować z własnych potrzeb.

Rozwijaj swoją pasję

Jeśli masz pasję, poświęć się temu najpełniej jak możesz. Gdybyś miała drugą połówkę najpewniej musiałabyś dużo częściej iść na kompromis, by pogodzić wszystko, co do tej pory robisz, a także przeznaczyć odpowiednią ilość czasu dla partnera, aby również i ta relacja mogła rozkwitnąć. Jeśli nie czujesz takiej potrzeby i dobrze Ci samej, niech tak będzie. To Twój czas na poznanie siebie, poznanie innych (być może o podobnych zainteresowaniach) i realizację wyznaczonych sobie celów, dzięki którym poczujesz się spełniona i szczęśliwa.

Popraw relacje z przyjaciółmi

Nie będąc w związku masz także o wiele więcej czasu dla rodziny, swoich znajomych i przyjaciół. Spontaniczny wyjazd nad morze, wyjście do kina, a może kawa i ploteczki? Skup się na znajomościach i rozwinięciu wartościowych relacji. Masz kogoś z kim jesteś w stałym kontakcie telefonicznym, ale nie pamiętasz, kiedy ostatnio się widzieliście na żywo? Koniecznie nadrób zaległości i umów się na spotkanie po latach!

Bycie singielką, również z wyboru ma wiele zalet – nie zapominaj o nich. Przede wszystkim zapytaj samej siebie, na czym tak naprawdę Ci zależy, czego oczekujesz od życia, czy czujesz się spełniona. I zapamiętaj – zdecydowanie lepiej być szczęśliwą w samotności, niż nieszczęśliwą w związku.