Wymarzone wesele – jak zorganizować przyjęcie weselne?

Decyzja zapadła – pobieracie się! On kupił pierścionek zaręczynowy, Ty powiedziałaś tak. Tylko do dalej? Jak się zabrać za organizację przyjęcia weselnego, jak zorganizować przyjęcie weselne? Od czego zacząć? Ślub i wesele to jedne z ważniejszych wydarzeń w życiu zakochanych. Dlatego przyda Wam się dobra organizacja i plan, według którego prosto przejdziecie przez przygotowania.

Po pierwsze – zróbcie listę gości

Chcecie wyprawić przyjęcie dla rodziny i znajomych – to pewne. Ale kogo konkretnie zaprosić? Weźcie kartkę papieru lub notatnik oraz spiszcie z imienia i nazwiska wszystkie osoby, z którymi chcielibyście świętować zapieczętowanie Waszego związku. Najczęściej na takiej liście znajdują się rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, kuzynostwo, ciocie i wujkowie, a także przyjaciele oraz znajomi.

Ustalcie termin ślubu

Zastanówcie się, w jakim miesiącu chcielibyście się pobrać. Najwięcej przyjęć odbywa się właśnie w miesiącach letnich od czerwca do września, dlatego jeśli Wasz wybór również padnie na ten okres, musicie mieć świadomość, że dostępność sal weselnych na rok czy dwa lata do przodu może być już mocno ograniczona. Znany przesąd mówi, że dobrze jest wyprawić zaślubiny w miesiącu, który ma w nazwie literkę “r”, co ma przynieść szczęście młodej parze. Jak się domyślasz, szczęście nie zależy jednak od nazwy miesiąca, ale od Waszego zaangażowania w związek i pielęgnowania go przez wszystkie kolejne lata po ślubie.

Poszukaj sali i noclegu dla gości

Gdy już obierzecie sobie datę ślubu, nadchodzi czas na najważniejsze – znalezienie sali, która pomieści wszystkich zaplanowanych gości oraz spełni pozostałe wymagania. Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali? Przede wszystkim na lokalizację i obsługę. Niezwykle ważne jest także menu serwowane przez restaurację, możliwość wynajęcia pokoi dla gości, którzy przybędą na przyjęcie z daleka, a także elastyczność i otwartość organizatora na Wasze pomysły.

Zarezerwujcie termin u orkiestry, DJ-a oraz fotografa ślubnego

Podobnie jak w przypadku sali weselnej, poszukiwanie orkiestry lub DJ-a, również warto rozpocząć możliwie jak najszybciej. Terminy u dobrych muzyków są bardzo szybko rezerwowane, zwłaszcza, że swoje usługi świadczą nie tylko podczas wesel, ale także na innych imprezach. Jeśli zależy Wam na uwiecznieniu tego dnia, koniecznie poszukajcie dobrego fotografa, a także kamerzysty, abyście z biegiem czasu mogli powrócić wspomnieniami do tego dnia. Z wybranym fotografem możecie umówić się wcześniej na wykonanie sesji narzeczeńskiej, dzięki czemu upewnicie się, czy styl jego pracy Wam odpowiada i czy czujecie się przed obiektywem swobodnie.

To nie koniec listy rzeczy potrzebnych do załatwienia przy organizacji przyjęcia weselnego. W dalszych krokach z pewnością znajdą się poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej i garnituru, dobór obuwia, wybór najpiękniejszej fryzury, makijażu i manicure, czy wybór zaproszeń i ich wysyłka do gości. Jeśli jednak jesteście chwilę po zaręczynach, zacznijcie na spokojnie od pierwszych działań, a potem każdy kolejny krok doprowadzi Was do tego wielkiego dnia.