Jak szybko i tanio odmienić wystrój wnętrza?

Modna może być nie tylko garderoba kobiety, ale także wnętrze mieszkania, w którym żyje na co dzień. Czym jest modne wnętrze? Na pewno takie, które jest urządzone z pomysłem i smakiem. W którym nie ma miejsca na przypadkowość, a odpowiednio dobrane, nawet drobne elementy dekoracyjne, tworzą poczucie spójnej i przytulnej przestrzeni. Jeśli do tej pory nie myślałaś tak o wnętrzu, może nadszedł czas, by to zmienić. Jeśli uważasz, że Twoim czterem ścianom czegoś brakuje, zainspiruj się i wprowadź powiew świeżości. Dowiedz się, jak szybko i tanio odmienić wystrój wnętrza, w którym będziesz czuła się komfortowo.

Stylowe poszewki na poduszki

Jeśli dotychczas w Twoim wnętrzu królowała przypadkowość, zmień to. Zastanów się, jakie kolory są Twoimi ulubionymi i wprowadź je do swojego mieszkania. Najszybszym i najprostszym sposobem na odmianę wyglądu salonu i sypialni, będzie wymiana poszewek na poduszki. Wielość rozmiarów, wzorów, nadruków i materiałów sprawia, że poduszki nie będą nudne. W zależności od stylu, na jaki się zdecydujesz, możesz na przykład wybrać poduszki wykończone frędzlami i w neutralnych kolorach jak beż, które idealnie wpisują się w styl skandynawski lub bogo. Zupełnie odmienną propozycją będą poduszki w stylu glamour, które charakteryzują się welurowym materiałem, a także połyskującymi elementami na wzorze. Te z pewnością dodadzą odrobiny luksusu do wnętrza.

Postaw na zasłony

Zasłony są ciekawym rozwiązaniem, ponieważ spełniają dwie funkcje. Przede wszystkim są idealnym sposobem na zasłonięcie okien, dzięki czemu uchronisz się przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów wieczorem, gdy zapalisz światło w pomieszczeniu. A także spełniają także swoją funkcję dekoracyjną. Mając już wybrany styl, kolor i wzór poszewek, trzymaj się go także na zasłonach. Dzięki temu zabiegowi osiągniesz efekt spójności i jedności pomieszczenia, które zyska na przytulności. Dobierając zasłony pamiętaj o tym, aby były odpowiedniej długości, bowiem przykrótkie zasłony psują cały efekt.

Kwiaty w doniczkach

Kwiaty są wdzięczną i zarazem naturalną ozdobą każdego wnętrza. Jeśli dysponujesz dużą powierzchnią i masz do zagospodarowania pusty kąt, nie musisz się ograniczać wyłącznie do małych roślin. Mając takie możliwości możesz postawić na roślinę większych rozmiarów jak monstera czy jakaś odmiana palmy, lub zakupić kwietnik o ciekawym kształcie, w którym znajdą się ulubione gatunki kwiatów.

Dekoracje ścian

Jeśli Twoje wnętrze wydaje się być puste, niekompletne, być może problem tkwi w braku pomysłu na ściany. Wystarczy, że jej część przemalujesz na inny kolor lub powiesisz na niej obrazki czy plakaty z ciekawym motywem, a wnętrze już nabierze charakteru.

Naprawdę nie potrzeba dużych środków finansowych, aby zmienić wystrój wnętrza. Oprócz powyższych przykładów, dobrą zmianą będą nawet najdrobniejsze elementy, jak nowy obrus, komplet ramek na zdjęcia czy stylowa podkładka, a na niej świeca o ulubionym zapachu. Zmiany, choć małe, wpływają korzystnie na samopoczucie, dlatego jeśli czujesz, że potrzebujesz odmiany, nie wahaj się i stwórz swoją nową oazę spokoju w dotychczasowym mieszkaniu.

Zobacz też

Jak sprawić, aby Twoja sypialnia pachniała jak spa?

Jak sprawić, aby Twoja sypialnia pachniała jak spa?