Jak dobrać kolor pomadki do własnego typu urody?

Pomadki, szminki, błyszczyki i inne produkty do makijażu ust występują w całej gamie kolorów i ich odcieni. Niektóre pięknie podkreślą Twoją urodę, inne mogą wyglądać nienaturalnie. Jak znaleźć idealny odcień dla siebie? Weź pod uwagę swoją karnację, kolor włosów i typ urody. Pamiętaj także, że każda kobieta jest jedyna w swoim rodzaju – eksperymentuj z kolorami w makijażu i noś te, w których czujesz się najlepiej, nawet jeśli ich dobór nie pokrywa się z ogólnikowymi wskazówkami.

Ciepłe czy chłodne tony – w których bardziej Ci do twarzy?

Szukasz idealnej pomadki? Najpierw przyjrzyj się nieco własnej urodzie i kolorom, które najlepiej ją podkreślają. Kolory w makijażu można podzielić na dwa rodzaje: chłodne oraz ciepłe. Do ciepłych zalicza się między innymi wyraziste odcienie czerwieni, delikatne róże i brzoskwiniowe odcienie beżu. Kolory chłodne to spokojniejsze odcienie różu wpadające w fiolet, jasne brązy i zgaszone bordo.

Skąd wiedzieć, które odcienie pasują do Ciebie lepiej? Wskazówek jest wiele, jednak najprostszym sposobem jest sprawdzenie tego w makijażu i doborze biżuterii.

  • Jeśli Twoja skóra ma ciepły odcień, a oczy żółto-zieloną obwódkę wokół tęczówek, całkiem możliwe, że na co dzień wybierasz złotą biżuterię, brązowe lub brzoskwiniowe cienie do powiek.
  • Lepiej czujesz się ze srebrną biżuterią, szarymi albo niebieskimi cieniami? Więc prawdopodobnie Twoje kolory to te, które wpadają w chłodne tony.

Dobór pomadki do karnacji i koloru włosów

Kolory pomadki czy szminki dobiera się głównie do koloru karnacji i włosów. Najprostsza wskazówka to dobór pomadki o dwa tony ciemniejszej od skóry, co świetnie sprawdza się w codziennym makijażu. Jest to jednak dość ogólnikowa rada, dlatego warto przyjrzeć się własnej skórze i włosom nieco dokładniej.

Masz ciepły, brzoskwiniowy odcień skóry? To charakterystyczne dla dwóch typów urody: wiosny i jesieni. Wiosna wyróżnia się zwykle jasnym kolorem oczu, najczęściej niebieskim lub zielonym. Jesień natomiast częściej ma ciemne brązowe oczy i włosy z miedzianym połyskiem. Zarówno wiosna jak i jesień może śmiało sięgać po ciepłe odcienie szminek, śmiałe czerwienie, żywe odcienie brzoskwiniowego pomarańczu, ciepłe beże i złociste brązy.

Jasna i oliwkowa cera może świadczyć o innym, nieco chłodniejszym typie urody. Lato wyróżnia się jasnym, ale chłodnym kolorem oczu, blond albo brązowymi włosami. Zima natomiast ma oczy błękitne, zielone lub ciemnobrązowe i ciemne, najczęściej kruczoczarne włosy. Panie o urodzie lata powinny sięgać po pomadki w chłodnych odcieniach różu, jasnego fioletu lub klasycznych czerwieni. Zima będzie pięknie prezentować się w wyrazistych kolorach pomadki, burgundach, bordo i ciemnych fioletach.

Eksperymentuj i noś kolory, w których czujesz się dobrze!

Każda kobieta ma swoje indywidualne i wyjątkowe wyczucie stylu. Ogólnikowe wskazówki odnośnie doboru makijażu bywają pomocne dla pań, które szukają inspiracji bądź dopiero uczą się podkreślać swoją urodę. Pamiętaj jednak, że to Ty wiesz najlepiej, w jakich kolorach czujesz się dobrze i które z nich najlepiej pasują do Twojego stylu.

Nie bój się eksperymentów. Testuj nowe kolory i śmiałe odcienie, żeby sprawdzić, jak się w nich poczujesz. Może dziś podkreślisz biurowy komplet koszuli i ołówkowej spódnicy klasyczną czerwoną szminką? A może lepszym wyborem będzie najtrwalsza matowa pomadka w bardziej naturalnych odcieniach, która utrzyma się na Twoich ustach aż do wieczora? Spróbuj stworzyć taki makijaż, a jeśli uznasz, że nie są to kolory dla Ciebie, następnym razem przetestujesz inne odcienie!

Artykuł sponsorowany.