Zalety serum w codziennej pielęgnacji

Serum to wyjątkowy kosmetyk, obecnie cieszy się dużą popularnością. Jest tak głównie dlatego, że jego skuteczność jest naprawdę wysoka, a to za sprawą wysokiego stężenia składników aktywnych. Sprawdź jakie są rodzaje serum i czy warto go używać.

Jak działa serum?

Niezwykle popularny kosmetyk to serum na twarz, bo ma silniejsze działanie niż zwykły krem. Wyższe stężenie składników aktywnych sprawia, że jego działanie jest bardziej efektywne. Płynna lub oleista konsystencja tego kosmetyku zwiększa jego wchłanianie, a jego formuła jest lżejsza od kremu. Twarz po zastosowaniu serum jest wyraźnie gładsza i wygląda na bardziej jednolitą. Dla wzmocnienia efektu serum, używa się również kremu, najlepiej z tej samej serii. Najpierw nakładamy serum na twarz, a jak dokładnie się wchłonie, wtedy używamy kremu. Serum to specjalny kosmetyk, który ułatwia wchłanianie składników aktywnych z kremu. Płynna konsystencja serum sprawia, że bardzo łatwo się wchłania. Można go stosować wtedy, gdy skóra potrzebuje specjalnej regeneracji, ale także codziennie rano i wieczorem.

Jakie mamy rodzaje serum?

Jeśli zastanawiasz się, jakie serum wybrać dla siebie, to musisz wiedzieć jaki jest wybór na rynku. Producenci kosmetyków oferują nam serum ujędrniające, serum nawilżające, serum witaminowe, serum przeciwzmarszczkowe i takie, które wyrównują koloryt cery. Znane jest serum ujędrniające, które stymuluje komórki do odbudowy i zwiększa elastyczność skóry. Można je stosować już po dwudziestym piątym roku życia. Najbardziej popularne jest chyba serum nawilżające, które przyda się do dosłownie każdego rodzaju cery. Daje ono szybkie efekty i może zawierać składniki hydrofilowe, czyli takie, które wiążą wodę. Jest to np. słynny kwas hialuronowy, substancja testowana dermatologicznie i dająca doskonałe efekty w nawilżaniu. Jeśli chcesz dać swojej skórze zastrzyk witamin, to wybierz serum witaminowe, które sprawdza się przy różnych problemach skórnych i zawiera takie witaminy jak np. A, C lub E. Czy wiesz co daje serum z witaminą c? Jego główne działanie to odmładzanie skóry i rozświetlanie jej. Inny znany rodzaj serum to przeciwzmarszczkowe, które wypełnia zmarszczki, działa antyoksydacyjne i jednocześnie nawilżająco.

Serum używamy uzupełniająco do kremu

Jeśli nie wiesz jak używać serum, to warto przeczytać na ten temat kilka słów. Nie jest to kosmetyk wymienny z kremem, ale warto używać go uzupełniająco do danego kremu. Serum wzmacnia działanie kremu i ułatwia wchłanianie z niego składników aktywnych. Dlaczego zawsze najpierw używamy serum, a potem kremu?  Dzieje się tak dlatego, że krem ogranicza wyparowywanie aktywnych składników z serum, a serum ułatwia transport aktywnych składników z kremu. Jeśli używasz osobne serum na dzień i na noc, to koniecznie zwróć uwagę na skład. Serum na dzień będzie lekkie i może mieć dodatek witamin i formę fluidu z filtrami ochronnymi, a serum na noc to wysokie stężenie składników aktywnych i bogatych substancji nawilżających i przeciwzmarszczkowych. W przypadku tego ostatniego, wykorzystuje się zdolności regeneracyjne skóry, które najbardziej dają znać o sobie w nocy.

Artykuł sponsorowany.