Kriolipoliza, czyli wyszczuplanie przez zamrażanie komórek tłuszczowych

Kriolipoliza, to nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która wykorzystuje niską temperaturę do zamrożenia komórek tłuszczowych i usunięcia ich z organizmu. Zabieg ten został zatwierdzony przez FDA (Amerykańska Agencja Żywności i Leków) do leczenia widocznych wybrzuszeń tkanki tłuszczowej, co potwierdza bezpieczeństwo i skuteczność tego zabiegu. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat kriolipolizy, w tym jak działa, kto może ją przeprowadzić, oczekiwane efekty i wiele innych.

Jak działa kriolipoliza?

Kriolipoliza bazuje na informacji, że komórki tłuszczowe są bardziej podatne na uszkodzenia przez zimno niż inne komórki skóry. Zabieg ten polega na kontrolowanym schładzaniu obszaru ciała, na którym chcemy zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Kiedy komórki tłuszczowe zostaną poddane działaniu niskiej temperatury, ulegają procesowi apoptozy, czyli naturalnej śmierci komórkowej. Następnie organizm stopniowo usuwa uszkodzone komórki tłuszczowe w naturalny sposób, a proces ten może trwać do kilku tygodni po zabiegu.

Oczekiwane efekty zabiegu

Kriolipoliza jest zabiegiem przeznaczonym do zmniejszania ilości tkanki tłuszczowej w danym obszarze. Oczekiwane efekty obejmują:

  • Redukcję tkanki tłuszczowej – po kilku tygodniach od zabiegu można zauważyć zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej na obszarze poddanym kriolipolizie nawet do 35% w przypadku urządzenia CoolTech
  • Poprawę sylwetki – zabieg ten ma na celu modelowanie sylwetki, co przyczynia się do poprawy proporcji ciała.
  • Trwałe rezultaty – usunięte komórki tłuszczowe nie regenerują się, co oznacza, że efekty kriolipolizy są trwałe. Jednak aby utrzymać rezultaty, ważne jest utrzymanie zdrowego stylu życia, w tym regularnej aktywności fizycznej i zrównoważonej diety.

Kandydaci do zabiegu

Najlepszymi kandydatami do kriolipolizy są osoby, które:

  • Nie mają nadwagi – kriolipoliza nie jest metodą leczenia otyłości. Jest to natomiast zabieg skierowany dla osób, które chcą się pozbyć niechcianego tłuszczu z którym nie do końca mogą sobie poradzić dietą czy regularną aktywnością fizyczną. Kriolipoliza jest zabiegiem miejscowym, a najczęściej poddawane zabiegom strefy to brzuch, uda i ramiona.
  • Chcą utrzymać zdrowy styl życia- aby efekty kriolipolizy były trwałe konieczne jest utrzymanie zdrowego stylu życia, w tym regularnej aktywności fizycznej i dobrej diety.

Potencjalne efekty uboczne i przeciwwskazania

Podobnie jak każdy zabieg medyczny, kriolipoliza może wiązać się z pewnymi efektami ubocznymi i przeciwwskazaniami. Należą do nich:

  • Obrzęk – obszar poddany zabiegowi może być obrzmiały i zaczerwieniony przez kilka dni po kriolipolizie.
  • Zaczerwienienie i siniaki – skóra wokół obszaru zabiegu może być zaczerwieniona, a u niektórych osób mogą wystąpić siniaki.
  • Mrowienie i uczucie drętwienia – niektórzy pacjenci mogą odczuwać mrowienie lub uczucie drętwienia na obszarze poddanym zabiegowi, ale te objawy ustępują samoistnie po zabiegu.

Podsumowanie

Kriolipoliza to bezpieczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która zdobyła uznanie wśród wielu pacjentów. Jednak przed podjęciem decyzji o zabiegu ważne jest skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą, który może ocenić, czy jesteś odpowiednim kandydatem. Kolejny bardzo ważny aspektem podczas podejmowania decyzji gdzie wykonać zabieg jest informacja świadcząca o jakości urządzenia. Żeby zabieg kriolipolizy mógł być przede wszystkim bezpieczny, ale również skuteczny urządzenie powinno posiadać certyfikat bezpieczeństwa. Nie daj się zwieść niskim cenom za zabieg. Kluczowe są również oryginalne membrany, sterylność oraz przeszkolenie osoby wykonującej zabieg. Jednym z miejsc na mapie Warszawy, które wykonują zabieg kriolipolizy, wykorzystując do tego medyczne urządzenie i wykwalifikowany personel jest Hamak SPA Chill&Beauty. Jeśli chcesz poznać szczegółowy przebieg zabiegu, dokładne wskazania i przeciwwskazania, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji, po której świadomie możesz podjąć decyzję o wykonaniu zabiegu lub nie.

Artykuł sponsorowany