Wybór materaca SleepMed dla pary: co uwzględnić w pierwszej kolejności?

Zarówno single, jak i pary powinny pamiętać o doborze odpowiedniego podłoża, które zagwarantuje komfortowy sen obu użytkownikom. Problem jednak pojawia się w momencie, gdy partnerzy odkrywają, że ich potrzeby odnośnie zdrowego snu są zupełnie inne. Należy więc rozpatrzyć takie modele materacy, które są elastyczne w kwestii preferencji użytkowników i są w stanie spełnić różnorodne wymagania. Podczas poszukiwań odpowiedniego produktu warto wziąć pod uwagę markę SleepMed – oferuje ona materace o wielu cennych właściwościach, które z łatwością dostosowują się do różnych potrzeb partnerów. W tym artykule podpowiadamy, co należy uwzględnić w pierwszej kolejności, zakupując materac do snu dla pary.

Rozmiar materaca dla pary

Chcąc zakupić podłoże do snu, które zapewni satysfakcjonujący komfort dla obu użytkowników, przede wszystkim należy skupić się na jego rozmiarze. Koniec końców na mniejszym materacu para będzie dysponowała ograniczoną przestrzenią i będzie zmuszona ułożyć się w taki sposób, aby żaden z partnerów nie był narażony na upadek z łóżka. Regenerujący wypoczynek to taki, w którym możemy cieszyć się swobodą ruchu i przy tym nie będziemy naruszać spokoju osoby śpiącej obok. Dlatego też pary powinny decydować się na materace podwójne SleepMed w rozmiarach: 140×200, 160×200 czy 180×200. Łóżko musi oferować wystarczająco dużą przestrzeń, aby żaden z partnerów nie czuł się przytłoczony. Każdy z użytkowników powinien mieć możliwość swobodnej zmiany pozycji, co przekłada się na zwiększenie poziomu komfortu wypoczynku. Wyjątkiem są tutaj pary, które lubią wypoczywać we wspólnych objęciach i nie są w stanie zasnąć, nie przytulając swojej drugiej połówki. Wówczas w pełni zadowalającym rozwiązaniem może być model 140×200 – sprawdzi się u par o niedużej masie ciała i szczupłej sylwetce. Jeśli jednak razem z partnerem cenicie sobie własną przestrzeń snu, zdecydujcie się na większy materac, najlepiej 160×200 lub 180×200. Przemyślany wybór podłoża może wspomóc zdrowe relacje partnerskie oraz regenerujący wypoczynek.

Optymalna twardość dla obu partnerów

Kolejnym kluczowym czynnikiem w czasie poszukiwań odpowiedniego materaca dla pary jest jego optymalna twardość. Rzadko kiedy zdarza się, że partnerzy posiadają podobne potrzeby odnośnie poziomu twardości podłoża, ponieważ wyżsi i bardziej tędzy mężczyźni wymagają większej stabilności w czasie snu. Różnice w sylwetce partnerów sprawiają, że trudno dobrać materac, który zapewni satysfakcjonująca wygodę dla każdego z nich. Jesteśmy zmuszeni do podejmowania kompromisów, aby nasz sen cechował się wciąż dobrą jakością. Na szczęście tego typu problemy skutecznie rozwiązują materace SleepMed, które dostosowują się do różnych potrzeb użytkowników, nawet przypadku współdzielenia jednej przestrzeni sypialnianej. Dzięki możliwości regulacji twardości partnerzy mogą znaleźć takie rozwiązanie, które zagwarantuje im zarówno komfort, jak i optymalne wsparcie ciała. Wystarczy przełożyć materac na drugą stronę lub zmienić układ warstw w jego wypełnieniu. Na uzyskanie doskonałej wygody wypoczynku przekłada się także elastyczność punktowa oraz strefy komfortu materacy SleepMed. Ich powierzchnia wypoczynkowa jest podzielna w taki sposób, że każda strefa charakteryzuje się innym stopniem twardości, odpowiednim dla potrzeb danego obszaru sylwetki, np. bioder. Tym sposobem, niezależnie od budowy ciała użytkownika, każdy z partnerów otrzymuje kompleksowe podparcie i idealne dopasowanie do jego kształtów. W szczególności modele hybrydowe SleepMed z wkładem sprężynowym są dedykowane parom, które poszukują elastycznego podłoża do snu. Sprężyny kieszeniowe pracują w nich niezależnie, co oznacza, że obie osoby cieszą się wygodnym wypoczynkiem dostosowanym do ich potrzeb i preferencji.

Materac SleepMed o odpowiednim wypełnieniu

Okazuje się zatem, że materace hybrydowe mogą byś strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o komfortowy sen par współdzielących jedną przestrzeń sypialnianą. Zaawansowana technologia w postaci sprężyn kieszeniowych typu Multi przekłada się na indywidualne dopasowanie podłoża do wymagań użytkowników. Materac hybrydowy dostosowuje się do kształtu sylwetki obojga partnerów, nie naruszając jednocześnie komfortu żadnego z nich. Sprężyny uginają się jedynie w miejscu nacisku ciała, dzięki czemu materac zapewnia punktowe wsparcie, doskonale odciążając mięśnie i gwarantując najwyższy komfort snu. Oprócz tego modele z wkładem sprężynowym mogą pochwalić się trwałością i żywotnością. To istotny aspekt dla wielu par, które chcą dobrze zainwestować pieniądze i zapewnić sobie zdrowy wypoczynek na długie lata. Nikt nie powiedział jednak, że materace piankowe SleepMed są gorszym rozwiązaniem. Nic bardziej mylnego! Model SleepMed Supreme Plus oferuje komfortowy sen nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Zastosowana w nim pianka termoelastyczna to doskonały wybór dla par, które cenią sobie otulenie w czasie wypoczynku. Stanowi ona „złoty środek” między optymalnym wsparciem ciała a wygodą. Z pewnością materace piankowe SleepMed docenią pary, które preferują elastyczne podłoże i dużą miękkość.

Materac SleepMed ze zdolnością redukcji ruchu

To, co jest równie istotne w odpowiednim materacu dla pary, to jego zdolność redukcji ruchu. Nie oznacza to nic innego jak zachowanie spokojnego wypoczynku obu partnerów. Materac eliminuje drgania, dzięki czemu ruchy jednej osoby nie są w stanie zakłócić snu drugiej połówki śpiącej obok. Modele SleepMed jak najbardziej mogą pochwalić się tą właściwością, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla wszystkich par marzących o regenerującym wypoczynku w bliskim kontakcie. Śpiąc np. na modelu hybrydowym SleepMed, nie jesteśmy nawet w stanie odczuć obecności partnera, nie mówiąc już o jego ruchach w czasie zmiany pozycji. Zakupując odpowiedni materac, należy jednak zwrócić uwagę na to, czy nie hałasuje on podczas ruchów użytkownika. Świadczy to o słabej kondycji sprężyn, a hałas może przyczyniać się do większego zakłócenia wypoczynku obu partnerów.

Wszystkie pary stoją przed szczególnie ciężkim wyzwaniem doboru odpowiedniego materaca do snu. Idealne podłoże musi uwzględniać różnice w potrzebach użytkowników, aby każdy z nich mógł cieszyć się komfortowym i regenerującym wypoczynkiem. Na szczęście z pomocą przychodzą materace SleepMed, które odpowiadają na indywidualne preferencje partnerów. Tworzą one komfortową i dostatecznie dużą przestrzeń dla dwóch osób, co przekłada się na uzyskanie spokojnego snu przez całą noc.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Supreme Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

W jakich przypadkach materac ulega szybkiemu zużyciu?

W jakich przypadkach materac ulega szybkiemu zużyciu?

Preferencje odnośnie wygody a faktyczne wymagania: jak je pogodzić, wybierając materac SleepMed?

Preferencje odnośnie wygody a faktyczne wymagania: jak je pogodzić, wybierając materac SleepMed?

Jak materace SleepMed mogą pomóc z bólem i napięciem mięśni?

Jak materace SleepMed mogą pomóc z bólem i napięciem mięśni?

Dlaczego warto zainwestować w ochraniacz na materac SleepMed?

Dlaczego warto zainwestować w ochraniacz na materac SleepMed?

Materace SleepMed o rozmiarze 200×200 – najwyższy poziom komfortu

Materace SleepMed o rozmiarze 200×200 – najwyższy poziom komfortu

10 korzyści ze stosowania ochraniacza na materac

10 korzyści ze stosowania ochraniacza na materac