Rustykalne wnętrze – jak je osiągnąć?

Styl rustykalny to hit ostatnich lat. To zdecydowanie pozytywna zmiana z racji wykorzystywanych przez niego materiałów i rozwiązań. Dlaczego warto wprowadzić styl rustykalny do naszego domu? Jak to osiągnąć?

Myśl stylu rustykalnego

Dwie kwestie, którymi powinniśmy się kierować podczas wykorzystywania tego stylu, to zamiłowanie do natury oraz brak pośpiechu. Rustykalne wnętrza to takie, w których spędza się dużo czasu, odpoczywa się i relaksuje. Przyroda gra tam dużą rolę, a do tego możemy liczyć też na ciepło promieni słonecznych, dzięki temu po pobycie w tym pomieszczeniu będziemy czuli się pozytywnie naładowani.

Podstawy stylu rustykalnego

Elementy, bez których nie można sobie wyobrazić stylu rustykalnego, to przede wszystkim drewno, naturalne, ekologiczne materiały, różnego rodzaju koronki, ceramika oraz ciepłe, jasne barwy.

Jak stworzyć rustykalne wnętrze?

Chcąc osiągnąć rustykalny wystrój, musimy postawić na meble z drewnianymi częściami. Nie muszą być one idealne – dla stylu rustykalnego nawet lepiej, jeśli przedmioty wyglądają na takie, które już coś przeżyły. Wykorzystanie antyków i starych elementów również wpisuje się w tę aranżacje. Możemy dać czemuś drugie życie, wprowadzając je do rustykalnego wnętrza.

Nie można zapominać o roślinach. Natura powinna być obecna, dlatego wstawmy donice z różnego rodzaju roślinami. Zajmowanie się nimi może przynieść nam dużo satysfakcji, a do tego będą pięknie uzupełniać wnętrze.

W dekoracji przestrzeni użyjmy na przykład wiklinowych koszy lub koronkowych serwetek. Dodadzą one uroku, a do tego okażą się użyteczne. Należy też postawić na ceramikę, która stała się bardzo popularna w ostatnim czasie. Ceramiczne filiżanki lub wazon do sypialni – na pewno wybierzemy coś dla siebie!

Urządzając sypialnię, postawmy na naturalne materiały. W pościeli z dobrych tkanin lepiej będzie nam się spało, dlatego zdecydowanie warto w to zainwestować. Poduszki niech koniecznie będą z frędzlami, a koce patchworkowe, inspirowane dawnymi latami. Zwróćmy uwagę również na odpowiedni materac. Do swobodnej, przytulnej sypialni idealnie sprawdzi się materac piankowy, który zachwyci nas swoją miękkością. Na takiej powierzchni sen przyjdzie z łatwością, a my skutecznie wypoczniemy.

Styl rustykalny jest zdecydowanie wart swojej popularności. Gwarantuje on jasne, przestronne pomieszczenie, w którym każdy może czuć się swobodnie. Pozwala on na nadanie wnętrzu własnej duszy, a do tego pozostaje zgodny z naturą. Pokój urządzony według zasad rustykalizmu może być jednocześnie niezwykle przytulnym oraz wyjątkowym miejscem.

Zobacz też

Jakie torebki są modne w 2023 roku?

Jakie torebki są modne w 2023 roku?

Kompleksowe rozwiązanie do sypialni: postaw na wygodę

Kompleksowe rozwiązanie do sypialni: postaw na wygodę

Dlaczego warto zainwestować w produkty od SleepMed?

Dlaczego warto zainwestować w produkty od SleepMed?

Fit.4.Sleep – poduszki dla najbardziej wymagających użytkowników

Fit.4.Sleep – poduszki dla najbardziej wymagających użytkowników

Sypialnia Hilding Curem – zmysłowe i aromatyczne doznania

Sypialnia Hilding Curem – zmysłowe i aromatyczne doznania

W jaki sposób ustawić świece w sypialni?

W jaki sposób ustawić świece w sypialni?