Styl skandynawski w Twoim wnętrzu

Styl skandynawski to jeden z najbardziej popularnych stylów aranżacyjnych ostatnich lat. Estetyczny, minimalistyczny i pasujący do każdej przestrzeni. Poznaj resztę powodów, dla których styl skandynawski cieszy się takim zainteresowaniem – może również uwzględnisz go w swoim domu?

Podstawy stylu skandynawskiego

Rzeczy, bez których nie byłoby stylu skandynawskiego, to: drewniane elementy, dużo przestrzeni, stonowane kolory, minimalizm, mnóstwo światła i proste, pojedyncze dekoracje. To podstawy, o których musimy wiedzieć, jeśli chcemy dobrze przemienić nasz wystrój.

Jak osiągnąć styl skandynawski?

Aby dobrze odwzorować styl skandynawski we własnym wnętrzu, należy kierować się dwoma aspektami – funkcjonalnością i zamiłowaniem do natury. Właśnie o to chodzi w tym stylu. Wystrój nie ma przytłaczać, tylko ułatwiać nam codzienne działania.

Funkcjonalność

Funkcjonalnymi elementami na pewno okażą się różne regały i szafy, w których będziemy mogli schować nasze drobiazgi, by w pomieszczeniu panował porządek. Postawmy na modele o ergonomicznych kształtach, wykonane z drewna, czym w pełni wpasowujemy się w skandynawski styl. Nie tylko funkcjonalność ma znaczenie – ważne, aby nasza przestrzeń była przytulna, dlatego do salonu wstawmy sofę o miękkim nabiciu, która będzie stanowiła centrum pomieszczenia. Nasze łóżko w sypialni również powinno być wygodne. Korzystajmy z naturalnych, dobrych materiałów i postawmy na dobrany materac, który odpowiada naszym preferencjom. Do sypialni w stylu skandynawskim sprawdzi się pościel w jasnym kolorze i wysoki materac.

Zamiłowanie do natury

Chcąc pokazać więź z naturą, zapewnijmy naszemu wnętrzu dużo roślin. Mniejsze i większe, wszystkie rośliny dodadzą uroku i wspaniale zapełnią przestrzeń. Warto również pomyśleć o antykach. Po odnowieniu możemy dać im nowe życie w naszym skandynawskim wnętrzu. Wpuśćmy do środka dużo światła i powietrza!

Prostota

W stylu skandynawskim nie ma miejsca na przesadę. Jeśli pragniemy udekorować przestrzeń, postawmy na subtelne, pojedyncze ozdoby, które zbytnio nie onieśmielą. Może to być na przykład rzeźba w wyrazistym kolorze bądź zestaw świec zapachowym o kojącym zapachu i odcieniu.

Jak widać, wykorzystanie stylu skandynawskiego we własnym wnętrzu nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli jesteśmy fanami światła, minimalizmu i przestrzeni, na pewno zakochamy się w takim wystroju. Stanowi on świetną alternatywę dla energicznych, kolorowych wystrojów, a do tego jest przykładem nowoczesności.

Zobacz też

Kompleksowe rozwiązanie do sypialni: postaw na wygodę

Kompleksowe rozwiązanie do sypialni: postaw na wygodę

Dlaczego warto zainwestować w produkty od SleepMed?

Dlaczego warto zainwestować w produkty od SleepMed?

Fit.4.Sleep – poduszki dla najbardziej wymagających użytkowników

Fit.4.Sleep – poduszki dla najbardziej wymagających użytkowników

Sypialnia Hilding Curem – zmysłowe i aromatyczne doznania

Sypialnia Hilding Curem – zmysłowe i aromatyczne doznania

W jaki sposób ustawić świece w sypialni?

W jaki sposób ustawić świece w sypialni?

Jak sprawić, aby Twoja sypialnia pachniała jak spa?

Jak sprawić, aby Twoja sypialnia pachniała jak spa?