Współpraca z projektantem wnętrz – czy warto?

Stworzenie ładnego, zadbanego wnętrza nie należy do łatwych zadań. Ciężko nadążyć za trendami, w dodatku nie mamy pewności, czy wszystko będzie pasować do naszego pomieszczenia. Często nawet wybór odpowiedniego koloru może okazać się zagwozdką. W takiej sytuacji niektórzy decydują się na pomoc projektanta wnętrz. Czy warto postawić na to rozwiązanie, czy może wykonać pracę samemu?

Na czym polega praca projektanta wnętrz?

Zadaniem projektanta wnętrz jest nie tylko stworzenie gotowego projektu, ale i doradzenie klientowi. Projektant przeprowadza wywiad, w którym dowiaduje się o stylu życia domowników, ich preferencjach i zwyczajach. Dzięki temu będzie mógł dopasować do nich odpowiednie wnętrze, które okaże się w pełni użyteczne. Powinien on zaproponować ciekawe rozwiązania, wspomóc swoją wiedzą i zapewnić dostęp do solidnych, dobrych materiałów.

Koszt współpracy z projektantem wnętrz

Projekt koncepcyjny, czyli podstawowa forma współpracy z projektantem, będzie się wahać w granicach 150-180 złotych. Taki projekt najczęściej gwarantuje wizualizacje pomieszczeń, jego plan i przykłady materiałów, które możemy wykorzystać. Wciąż pozostaje tu jednak dużo pracy dla nas. Jeśli zależy nam na większej pomocy, zdecydujmy się na plan kompleksowy, dzięki któremu zapewnimy sobie kompleksowe wsparcie projektanta. Znajdą się tam między innymi instrukcje wykonawcze, szczegółowe rysunki różnych elementów i porównanie cenowe materiałów.

Dlaczego warto?

Projektant uczyni z naszego wnętrza wspaniałe miejsce. Współpracując z nim, zyskamy pewność, że wszystkie szczegóły w naszym pomieszczeniu będą dopracowane. Dostaniemy dostęp do rozwiązań, na które sami byśmy nie wpadli. Co więcej, w tym trudnym momencie, jakim jest budowa bądź remont domu, okaże się nieocenione. Odejmie nam to dużo stresu, a do tego zaoszczędzimy sporo czasu – projektant wykona swoją pracę dużo szybciej, niż my byśmy to zrobili.

Dla kogo?

Taka współpraca sprawdzi się szczególnie dla osób, które nie mają wyobraźni przestrzennej lub zmysłu artystycznego. Chociażby chciały, nie są w stanie same stworzyć wnętrza, które by im odpowiadało. Projektant stworzy naszą przestrzeń, my jednak wciąż możemy dobrać rzeczy, które chcemy umieścić w środku. Na przykład, do nowej sypialni koniecznie wstawmy efektowne łóżko, a na nim solidny, dopasowany materac, który stanowi niezwykle ważny element w każdej sypialni.

Współpraca z projektantem wnętrz okaże się świetnym wyjściem dla wielu osób. Pozbędziemy się stresu i presji związanej z remontem, a do tego będziemy mieć pewność, że naszym wnętrzem dobrze się zaopiekowano. Bez wątpienia będziemy zadowoleni z efektu!

Zobacz też

Kompleksowe rozwiązanie do sypialni: postaw na wygodę

Kompleksowe rozwiązanie do sypialni: postaw na wygodę

Dlaczego warto zainwestować w produkty od SleepMed?

Dlaczego warto zainwestować w produkty od SleepMed?

Fit.4.Sleep – poduszki dla najbardziej wymagających użytkowników

Fit.4.Sleep – poduszki dla najbardziej wymagających użytkowników

Sypialnia Hilding Curem – zmysłowe i aromatyczne doznania

Sypialnia Hilding Curem – zmysłowe i aromatyczne doznania

W jaki sposób ustawić świece w sypialni?

W jaki sposób ustawić świece w sypialni?

Jak sprawić, aby Twoja sypialnia pachniała jak spa?

Jak sprawić, aby Twoja sypialnia pachniała jak spa?