Jakie wybrać łóżko do sypialni?

Zakup łóżka powinien być przemyślaną decyzją. W końcu od tego będzie zależało, jak będzie wyglądał nasz wypoczynek i czy dobrze się wyśpimy. Zamiast podejmować pochopną decyzję, lepiej dowiedzieć się, jakie rodzaje łóżek są dostępne i co je charakteryzuje. Dzięki temu wybierzemy takie, które idealnie będzie do nas pasować.

Łóżko drewniane

Łóżko drewniane to podstawa takich stylów jak skandynawski, nowoczesny czy rustykalny. Drewniane elementy mogą wyrażać zamiłowanie do natury, a jednocześnie są bardzo uniwersalne i łatwe w odnowieniu. Drewniana rama jest solidna, a do tego wygląda estetycznie. Sprawdzi się we wnętrzach, gdzie istotna jest prostota.

Łóżko tapicerowane

Łóżka tapicerowane od drewnianych odróżnia fakt, że ich drewniana rama obita jest jakąś tkaniną. Możemy sami wybrać materiał, jakim pokryte ma być nasze łóżko – może być to na przykład skóra. Takie rozwiązanie pasować będzie zwłaszcza do nowoczesnych, surowych wnętrz. Z racji tego, że ostre krawędzie łóżek tapicerowanych są zakryte, przydać się mogą w domu z dziećmi, ponieważ zapewniają większe bezpieczeństwo.

Łóżko kontynentalne

Łóżka kontynentalne gwarantują nam spektakularny efekt. Są one masywne i wysokie. Składają się z zabudowanej skrzyni, na której kładzie się gruby materac oraz zagłówka. Ich ramy również obija się materiałem. Duża wysokość ułatwia wstawanie, a solidna konstrukcja przyczynia się do równego rozłożenia ciężaru na materacu – łóżka kontynentalne zachwycą nas swoją wygodą!

Łóżko piętrowe

Łóżko piętrowe to rozwiązanie do pokoi, głównie dziecięcych, w których brakuje miejsca. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo przestrzeni, którą będziemy mogli wykorzystać w inny sposób. Niektórym dzieciom może nawet spodobać się spanie na górnej części łóżka, która gwarantuje świetny widok na resztę pomieszczenia. Warto pomyśleć o łóżkach piętrowych, jeśli mamy w domu dwójkę dzieci.

Nie ma wątpliwości, że nawet najlepsze łóżko okaże się mało warte, jeśli nie będziemy posiadali odpowiedniego materaca. Poza wyborem łóżka, powinniśmy również zastanowić się nad dopasowanym materacem, który zapewni nam prawidłową twardość i wygodę. Jeśli zmagamy się z bólem kręgosłupa, koniecznie zmieńmy stary model na twardy materac, który pomoże nam w złagodzeniu dolegliwości. Warto zastanowić się nad naszymi preferencjami, ponieważ odpowiedni materac może znacząco poprawić nie tylko nasz sen, ale i samopoczucie.

Połączenie dopasowanego materaca oraz solidnego łóżka to gwarancja wygody i komfortu, na którą zdecydowanie zasługujemy.

Zobacz też

10 korzyści ze stosowania ochraniacza na materac

10 korzyści ze stosowania ochraniacza na materac

Kompleksowe rozwiązanie do sypialni: postaw na wygodę

Kompleksowe rozwiązanie do sypialni: postaw na wygodę

5 kroków do sypialni zgodnej z naturą

5 kroków do sypialni zgodnej z naturą

Dlaczego warto zainwestować w produkty od SleepMed?

Dlaczego warto zainwestować w produkty od SleepMed?

Fit.4.Sleep – poduszki dla najbardziej wymagających użytkowników

Fit.4.Sleep – poduszki dla najbardziej wymagających użytkowników

Sypialnia Hilding Curem – zmysłowe i aromatyczne doznania

Sypialnia Hilding Curem – zmysłowe i aromatyczne doznania