Styl nowoczesny – czym się charakteryzuje?

Podążanie za trendami i bycie na bieżąco to dość wymagające zadanie. Możemy przynajmniej częściowo wykazać się wiedzą o aktualnych hitach, przemieniając nasze wnętrze według stylu nowoczesnego, który gwarantuje wspaniałe rozwiązania i estetyczny efekt.

Zrezygnowanie z przepychu

Styl nowoczesny powstał w pierwszej połowie XX wieku. Stanowi on opozycję do wcześniejszych stylów aranżacyjnych, pełnych przepychu i luksusów. Kiedyś mnogość dekoracji, kolorów czy wzorów była uważana za atrakcyjną, dzisiaj jednak większość z tych elementów kojarzona jest z kiczem lub przeszłością.

Obecnie przykładem elegancki jest czyste, minimalistyczne wnętrze, w którym każdy czuje się swobodnie. Duży nacisk kładzie się na przestrzeń – im jej więcej, tym lepiej. W takich wnętrzach na pewno nie poczujemy się przytłoczeni.

Kolory stylu nowoczesnego

Odcienie stylu nowoczesnego również charakteryzują się subtelnością. Są to najczęściej jasne barwy – szarości, beże, biel. Dużą rolę gra też czerń. Ciemne wnętrza sprawiają wrażenie poważnych i surowych, ale mają wielu fanów. Modernistyczny styl pozwala też na wzory geometryczne, jednak muszą one być proste i estetyczne.

Nowoczesny wystrój

Aby osiągnąć wystrój w stylu nowoczesnym, powinniśmy pamiętać o kilku kwestiach. Przestrzeń – ważne jest, by nie zagracić pomieszczenia niepotrzebnymi przedmiotami. Najlepiej zdecydować się na meble – w jasnym odcieniu lub czarne – które będą cechować się prostotą oraz funkcjonalnością. Wstawmy dekoracje, lecz niech będą to pojedyncze elementy, na przykład rzeźba czy obraz, które dodadzą wnętrzu charakteru, ale go nie przytłoczą. Proste nie oznacza jednak nudne – jeśli wybierzemy designerskie, oryginalne modele, nasze wystrój zrobi naprawdę duże wrażenie.

Urządzenie sypialni

Do sypialni w stylu nowoczesnym najlepiej sprawdzi się łóżko w stylu kontynentalnym. Dobrze, gdyby obite było tkaniną z naturalnego materiału. Idealnym połączeniem będzie ciemne obicie z jasną pościelą lub na odwrót. Niezależnie od stylu, zwróćmy uwagę, aby materac, który wybierzemy, był dopasowany pod nasze preferencje. Jeśli cierpimy na jakieś dolegliwości, na przykład ból pleców czy stawów, nasz materac wciąż może dobrze wyglądać i pasować do nowoczesnego stylu. Materace ortopedyczne przyczynią się do zminimalizowania nieprzyjemnych dolegliwości, a do tego zachwycą swoją solidnością i twardością.

Styl nowoczesny to wspaniała alternatywa dla tych, których znudziły już tradycyjne, przytłaczające wnętrza. Poprzez wykorzystanie subtelnych, estetycznych elementów pozwala on na zachowanie harmonii w domu. Z pewnością poczujemy się swobodnie w pomieszczeniu pełnym przestrzeni i światła.

Zobacz też

Kompleksowe rozwiązanie do sypialni: postaw na wygodę

Kompleksowe rozwiązanie do sypialni: postaw na wygodę

Dlaczego warto zainwestować w produkty od SleepMed?

Dlaczego warto zainwestować w produkty od SleepMed?

Fit.4.Sleep – poduszki dla najbardziej wymagających użytkowników

Fit.4.Sleep – poduszki dla najbardziej wymagających użytkowników

Sypialnia Hilding Curem – zmysłowe i aromatyczne doznania

Sypialnia Hilding Curem – zmysłowe i aromatyczne doznania

W jaki sposób ustawić świece w sypialni?

W jaki sposób ustawić świece w sypialni?

Jak sprawić, aby Twoja sypialnia pachniała jak spa?

Jak sprawić, aby Twoja sypialnia pachniała jak spa?